Доступ до актуальних знань є основою для розвитку жіночого фермерства та продовольчої безпеки країни
Доступ до актуальних знань та фінансової підтримки допомагає фермеркам відновлювати бізнес та зміцнювати власні громади, захищаючи продовольчу безпеку України, почули слухачі під час IX Всеукраїнського форуму взаємодії та розвитку, організованого Всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it Ukraine», який відбувся на початку квітня 2023 року та був присвячений сталій взаємодії громад, медіа, бізнесу та органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у соціальному розвитку громад, участі молоді у відновленні України. Учасники заходу дізналися про програму TalentA, яку впроваджує міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience, та про зусилля компанії з підтримки гуманітарних та благодійних проектів допомоги постраждалим під час повномасштабної війни українцям.
Під час повномасштабної війни, розв`язаної росією проти України, та внаслідок спричиненої нею економічної та гуманітарної кризи продовольча безпека в Україні суттєво погіршилася і фактично стала відповідальністю бізнесу та місцевих громад. З огляду на це дуже важливою є підтримка жіночого фермерства, яке створює можливості розвитку для місць їх проживання. Адже, згідно з даними Фонду ООН, жінки реінвестують до 90% своїх доходів у свої сім'ї порівняно з 30−40% у чоловіків. Тому важливо, щоб вони відчували себе ключовими гравцями сільського підприємництва.
«Фермерки є потужним джерелом енергії розвитку для аграрного бізнесу та економіки країни загалом. А особливо якщо йдеться про створення потужних громад та розвитку міцних продовольчих ланцюжків на місцях. Але без підтримки та вільного доступу до знань жінкам складно реалізувати свій потенціал. Тому у Corteva ми прагнемо всебічно підтримати залучення жінок до аграрного бізнесу, допомагаємо їм навчатися передових аграрних практик в рамках освітньо-грантової програми TalentA, яку наша компанія ініціювала та фінансує в Україні вже четвертий рік поспіль, та бачимо, як вони змінюються, змінюють свої громади, створюють потужні осередки розвитку та добробуту для всіх», – сказала під час Форуму Наталія Гузенко, консультантка з корпоративних комунікацій Corteva в Україні. Цьогоріч «TalentA-2023» спрямована на те, щоб надати жінкам можливість забезпечити життєздатність власного бізнесу в умовах війни відповідно до практик сталого розвитку. Учасниці програми зможуть опанувати навички кризового менеджменту, необхідні для організації роботи під час війни, що триває в країні, а також виграти гранти на загальну суму понад 1 мільйон гривень для зростання власного бізнесу та соціальної підтримки своїх громад.
Підтримка фермерок є однією з низки благодійних та гуманітарних ініціатив, розпочатих Corteva з початку повномасштабної війни. Компанія одразу публічно заявила про своє категоричне засудження насильства та вийшла з ринків росії та білорусі, цілковито зосередившись на допомозі постраждалим українцям. Від початку війни понад 2 мільйонів доларів США були спрямовані різним громадським організаціям, які допомагають ВПО, людям з інвалідністю, дітям, літнім людям, медичним установам, а також на відновлення фермерства.