Стимулювання європейського виробництва культур із високим вмістом білка потребує конкретних рішень
Сталість та продуктивність повинні йти пліч-о-пліч, а не бути взаємовиключними
Сталість та продуктивність повинні йти пліч-о-пліч, а не бути взаємовиключними
«Зацікавлені сторони сільськогосподарської галузі повинні об'єднати зусилля для підвищення продуктивності та досягнення більш сталого плану виробництва білка в ЄС, пропонуючи європейським фермерам нові способи адаптації пропозиції до попиту, що змінюється», – заявив Андре Негрейрос, керівник комерційного підрозділу Corteva Agriscience Центральна та Східна Європа, під час панельної дискусії «Перспективи потенціалу зростання та інструментарій фермерів для виробництва культур із високим вмістом білка в ЄС» на 68-й щорічній відкритій зустрічі Європейської федерації виробників кормів FEFAC, що відбулася в Брюсселі в останній день травня.
Під час заходу галузеві експерти з Європейської Комісії та партнери з виробничо-збутових ланцюгів ініціювали жваві дебати та дискусії щодо майбутнього напрямку руху тваринницької та комбікормової галузей ЄС на шляху до сприяння зеленому переходу тваринницького сектору ЄС, сталості та прибутковості.
Учасники дискусії погодилися, що вирощування культур із високим вмістом білка має вирішальне значення для сталого розвитку, оскільки воно значно зменшує вуглецевий слід, пов'язаний з транспортуванням, і пом'якшує залежність від імпорту. «Розвиваючи локальне сільське господарство, ми зміцнюємо нашу стратегічну автономію та підтримуємо сільську економіку. Цей локальний підхід відповідає зобов'язанням ЄС щодо сталої, циркулярної економіки та допомагає досягти кліматичних цілей шляхом мінімізації викидів парникових газів по всьому ланцюгу постачання», – сказав Андре Негрейрос, підкреслюючи необхідність розвивати конкурентоспроможність європейського сектору рослинного білка, високу якість та стійкість до численних економічних, екологічних, кліматичних та технологічних викликів.
«Нам потрібна послідовна європейська політика та політика країн-членів ЄС, об'єднана в комплекс заходів, спрямованих на стимулювання та заохочення локального виробництва білка, одночасно збільшуючи різноманітність використання сільськогосподарських культур та зменшуючи вуглецевий слід», – додав Андре Негрейрос. Він наголосив на необхідності створення послідовної системи ЄС, яка забезпечить конкурентоспроможність європейських білкових ланцюгів доданої вартості, включаючи відповідні інструменти та постановку цілей, а також значущі та довгострокові стимули для зацікавлених сторін. Важливо також розробити інструмент для відстеження виробництва і споживання харчового рослинного білка, а також сприятливу для інновацій структуру для конкурентоспроможних досліджень і розробок, що дозволяє використовувати найсучасніші методи селекції, включаючи нові геномні технології (НГТ). Крім того, зацікавлені сторони повинні об'єднатися для підтримки освітньої комунікації зі споживачами щодо практики сталого сільськогосподарського виробництва в ЄС та переваг диверсифікованого і збалансованого харчування, що включає продукти на основі рослинного білка.
Як глобальна сільськогосподарська компанія, яка допомагає фермерам максимізувати продуктивність та реагувати на мінливі умови на своїх полях, Corteva має наповнений портфель продуктів, які стратегічно спрямовані на зміцнення продовольчої безпеки та підтримку переходу на відновлювані види палива. Щодня компанія інвестує майже 4 мільйони доларів США в дослідження та розробки, розширюючи доступ фермерів до науково обґрунтованих інструментів та технологій по всьому світу.