Під час організованої міжнародною науково-дослідницькою сільськогосподарською компанією Corteva Agriscience онлайн-конференції «Агросезон 2024: реалії, прогнози та рішення» аналітики ринку, фермери та експерти з агрономії та фінансів обговорили можливості подолання викликів воєнного часу для агросектора. І дійшли підсумків, що попри складнощі, з якими щодня стикаються фермери через повномасштабну війну, розв`язану росією проти України, вони продовжують шукати шляхи збільшення прибутку та пильно стежити за новітніми технологіями.
«Третій рік повномасштабної війни змушує українських агровиробників адаптуватись до надскладних умов ведення бізнесу. Основними викликами на початку сезону є людський капітал, в частині регіонів – заміновані угіддя, брак фінансових ресурсів та викривлена кон'юнктура ринку. Зважаючи на все це, фермери намагаються бути гнучкими і креативними у пошуку шляхів вирішення цих проблем», – заявила модераторка конференції Ольга Трофімцева, експертка в галузі АПК, екс-в.о. міністра аграрної політики та продовольства України.
Аналіз тенденцій ринку має поєднуватися з увагою до збалансованої сівозміни. Костянтин Василенко, автор YouTube-каналу «Син Фермера» та співвласник ФГ «Василенко В.О.», розповів, що в 2023 році фермери зосередили свою увагу на сої, бо шукали максимально вигідну для вирощування культуру, а зараз змушені переглядати технології її вирощування, адаптуючи до посушливих умов. Кардинально змінювати сівозміну, орієнтуючись на тенденції попередніх років, ризиковано, впевнений Роман Шнуровський, заступник директора АПП «Золота Нива»: «Ситуація постійно змінюється, тому логічніше орієнтуватися на агрономічно правильне розподілення культур в сівозміні, що гарантує кращий стан ґрунту та нівелює ризики втрати на одній культурі. Ці самі міркування підштовхують мене експериментувати з аграрними технологіями – наприклад, торік левову частку займали експерименти з оптимізатором ефективності живлення Блу™ N від Corteva Agriscience, які показали хороші результати та суттєву прибавку врожайності, особливо на пшениці – плюс 1,45 т/га, тому я планую повторити їх».
Прагнення Corteva, як глобального лідера в інноваціях, забезпечувати українських фермерів доступом до новітніх та передових засобів захисту рослин задля підвищення продуктивності агровиробництва в Україні з дотриманням найвищих світових стандартів було вказано в спільній декларації, укладеній з Міністерством аграрної політики та продовольства 19 жовтня 2022 року та відповідає проукраїнській позиції відповідального виробника, який в умовах повномасштабної війни залишається тільки з Україною та залишив ринки росії та білорусі. «Пропонуючи фермерам рішення із засобів захисту рослин, наша агрономічна команда консультує фермерів стосовно оптимальних технологій використання захисту на полях, які є інструментом зростання урожайності та прибутковості: наприклад, дві фунгіцидні обробки ефективними засобами захисту рослин, такими як Аканто Плюс® чи Віован® від Corteva забезпечують збереження понад 20% врожаїв соняшнику», - переконаний Павло Голосний, менеджер з агрономічної підтримки використання засобів захисту рослин Corteva Agriscience в Україні.
Системний підхід до вирощування кукурудзи та соняшнику дозволяє забезпечити прибутки навіть за не найсприятливіших умов, впевнений категорійний маркетинг-менеджер Corteva Володимир Андрущенко. «Якщо якісний захист від хвороб та шкідників убезпечує від втрат 20% врожаю, то правильно підібрана густота посіву забезпечить до 37% прибавки врожайності. Аналізуючи кожне поле (вологозабезпеченість, родючість ґрунту тощо) та умови ведення бізнесу для кожного фермера (оптимальний рівень урожайності та витрат на сушіння зерна), ми даємо кожному індивідуальні агрономічні рекомендації», – говорить експерт.
Щоб краще моніторити посіви протягом усього періоду росту та розвитку культури, фермери можуть використовувати сучасні цифрові інструменти аналізу полів, зокрема Granular Link від Corteva, який наразі проходить випробування в умовах України, зазначив Олексій Коваленко, фахівець з розвитку цифрових рішень Corteva.
Сприяючи доступності для фермерів передових засобів захисту та насіння генетики бренду Pioneer®, Corteva пропонує своїм клієнтам партнерські програми з провідними банками - Ощадбанк, Райфайзенбанк Аваль, Credit Agricole та OTP Bank, даючи можливість придбати продукти компанії на пільгових умовах, розповіла Ольга Монастирська, експертка з фінансових рішень Corteva. Адже, як доводить досвід фермерів та аналіз експертів ринку, доступ до сучасних технологій та ресурсів гарантує агровиробникам можливість залишатися прибутковими в умовах воєнного часу, зберігаючи продовольчу безпеку в країні та світі.
Подивитися запис онлайн-конференції можна за посиланням: https://qrs.ly/c2fn2qp