Publication •  07.11.2022

Освітні програми допомагають фермеркам покращити виробництво продуктів харчування

Something went wrong. Please try again later...
EIT-Babich  

Анна Бабіч, менеджерка із корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі Corteva Agriscience, розповіла на щорічному заході Європейського інституту інновацій та технологій в галузі продуктів харчування EIT Food Annual Event про освітні жіночі проєкти на основі програми TalentA.

Освітні програми, розроблені спеціально для фермерок, можуть зменшити рівень гендерної дискримінації в сільському господарстві, почули слухачі під час сесії «Різноманітність та інклюзія» на щорічному заході Європейського інституту інновацій та технологій в галузі продуктів харчування EIT Food Annual Event, який відбувся в Брюсселі в жовтні 2022 року і зібрав майже 800 експертів продовольчої системи. Учасники заходу дізналися про програму TalentA, яку впроваджує міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience, як один з найкращих прикладів зусиль бізнесу в цьому напрямку

За оцінками Міжнародної організації праці, жінки становлять 41% світової сільськогосподарської робочої сили, а в країнах, що розвиваються, це співвідношення ще більше. За даними ФАО, якби фермерки мали такий самий доступ до ресурсів, як і чоловіки, вони могли б збільшити врожайність на своїх фермах на 20-30%, потенційно зменшивши кількість голодуючих у світі на 150 мільйонів.

Гендерна дискримінація сприймається як широко поширена в галузі, з деякими відмінностями між країнами, але на значному рівні скрізь. Згідно з дослідженням компанії Corteva  «Глобальні жінки в сільському господарстві» в середньому 66% жінок у всьому світі погоджуються з твердженням, що гендерна дискримінація є проблемою в сільському господарстві. Як крок до досягнення гендерної рівності, у 2019 році Corteva заснувала освітньо-грантову програму TalentA, яка наразі впроваджується в Іспанії, Португалії, Україні, Румунії, Угорщині, Польщі та Аргентині і нараховує майже 800 учасниць.

«У Corteva ми визнаємо силу різноманітності фермерів у всьому світі, яка збагачує нашу галузь кращими можливостями для зростання. І ми бачимо, що участь у таких програмах, як TalentA, допомагає фермеркам стати впевненішими у своїй роботі та покращувати результати бізнесу. Вони також починають краще розуміти потреби своїх громад і тісно співпрацювати з ними. Ми заохочуємо всіх учасників ланцюгу постачання продуктів харчування ширше дивитися на тему різноманітності та інклюзії та працювати разом, щоб допомогти фермеркам розвиватися», – сказала під час заходу EIT Food Annual Event Анна Бабіч, менеджерка із корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі Corteva Agriscience.

Як приклад прагнення фермерок постійно вдосконалювати свої знання, спікер навела українських учасниць програми TalentA у 2022 році, яка спрямована на те, щоб надати жінкам навички кризового менеджменту, необхідні для організації роботи під час війни, що триває в країні. «Маючи труднощі з доступом до онлайн-навчання і живучи з постійними повітряними тривогами, навіть в окупації, вони знаходять спосіб приєднатися до занять через VPN, часто з бомбосховищ, і, незважаючи на все, вони прагнуть розвивати себе та свій бізнес, а також підтримувати спільноти. Жінки-фермерки мріють та сподіваються, вони сміливі, вони є агентами позитивної трансформації суспільства», – додала Анна.