Цьогорічна затяжна весна з помірно низькими температурами, коли доводилося проводити посіви у холодну землю, не сприяла гарному початковому розвитку усіх рослин, зокрема соняшнику та кукурудзи. Посушливий період на великій кількості територій України став справжнім випробування гібридів на посухостійкість.
Про це розказав Сергій Резніченко, керівник агрономічного відділу Corteva Agriscience в Україні, під час он-лайн медіа-клубу 29 вересня.
Збої в вегетації рослин привели до негативних явищ в розвитку – некрозів, філодій, скидання рядів тощо. Крім того, спостерігається подальше розповсюдження на північ типових «південних» проблем, таких як вовчок, амброзія полинолиста. Тому варто вибирати стійкі гібриди та застосовувати вчасний та правильний захист культур.
Цей рік не пробачає агрономічних помилок, наголосив Резніченко. Тому в низці регіонів урожайність досить низька, проте господарства, де застосовували належні агрономічні прийоми отримали можливо не максимальну, але досить високу урожайність.
В середньому показники нинішнього сезону будуть не набагато гірші минулорічних. Через погодні умови цьогорічний збір урожаю запізнюється на 3-4 тижні порівняно з минулим роком. «Якщо минулого року до кінця серпня вже було зібрано половину соняшника, то цього року збір стартував лише останнього тижня», — прокоментував Резніченко.
Щодо збору кукурудзи, то результат жнив залежить від того, наскільки довгою і теплою буде осінь, чи буде можливість зібрати пізні FAO кукурудзи — це питання відкрите.
З метою демонстрації процесу правильного підбору гібридів та захисту рослин, у 2020 році Corteva Agriscience заклала 17 агрополігонов, в тому числі п’ять з розширеними дослідами по засобах захисту. Навчання на агрополігонах пройшло понад 600 осіб, як клієнтів, так і співробітників компанії. Це частина реалізації Стратегії сталого розвитку 2030, яку Corteva презентувала раніше цього літа. Агрополігони дозволяють спостерігати не тільки за результатами застосування кращих технологій, а й вивчати приклади типових помилок, а також способи їх усунення.
Джерело: ІА «Інфоіндустрія»