Publication •  18.12.2023

Партнерство з міжнародним бізнесом сприятиме зміцненню сільського господарства України

Something went wrong. Please try again later...
Partnership-with-international-business-will-help-strengthen-Ukrainian-agriculture  

Щоб відновити та розвинути потенціал сільського господарства та економіки в умовах війни та повоєнної відбудови України, спільні дії держави та відповідального міжнародного бізнесу мають бути зосереджені на сталому розвитку аграрного виробництва та переробки, очищенні сільськогосподарських земель від наслідків воєнних дій, залученні молоді в аграрні професії та  впровадженні інновацій для підвищення врожайності. Таку думку висловила Олена Дуніна, фінансова керівниця міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської Corteva Agriscience в Україні, країнах Кавказу та Середньої Азії під час GET Business Festival, де понад 70 керівників та менеджерів найбільших українських та міжнародних компаній поділилися власним досвідом трансформації бізнесу у воєнний час та обговорили стратегії відновлення економіки України.

«Сільське господарство станом на поточний час є і в подальшому буде пріоритетною галуззю для повоєнного відновлення держави. Вже кілька років поспіль агробізнес є драйвером зростання ВВП, забезпечує велику кількість робочих місць та надходження валюти від аграрного експорту – практично 65% за 10 місяців 2023 року. Це сучасна галузь, яка імплементує багато інновацій, є драйвером для розвитку технологій», – наголосила у своєму виступі Олена Дуніна.

Експертка підкреслила, що, говорячи про відновлення, треба в першу чергу зважати на необхідність поновлення потенціалу галузі, зокрема очищення сільськогосподарських земель від наслідків воєнних дій. Також необхідно сприяти залученню молоді в агросектор, оскільки галузь постійно потребує людей. Співпрацюючи з великим відповідальним бізнесом та діючи прозоро та передбачувано, держава зможе вирішити ці питання. Готовність брати участь у відновлювальних процесах Corteva заявила ще минулого року, уклавши з Міністерством аграрної політики та продовольства України спільну декларацію про поглиблення і подальший розвиток співробітництва в інтересах продовольчої безпеки в Україні та світі. Наміри були підтверджені восени цього року під час візиту Андре Негрейроса, керівника комерційного підрозділу Центральна та Східна Європа Corteva Agriscience, який на зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським підтвердив ці зобов`язання та готовність компанії зміцнювати операційні можливості, розвивати науково-технічну базу та дослідження, підтримувати відновлення сільськогосподарських земель, навчати фермерів передовим технологіям у сільському господарстві та продовжувати підтримувати місцеві громади.

«Corteva вважає Україну одним із найбільших гравців на світовому сільськогосподарському ринку, що суттєво впливає на глобальну продовольчу безпеку. З початку повномасштабного вторгнення компанія вийшла з ринків росії та білорусі та залишається тільки з Україною, тісно співпрацюючи з українськими фермерами. І ми переконані, що війна не стане перешкодою для подальшого розвитку країни», –  впевнена Олена Дуніна, яка додала, що основою для стабільності в аграрному бізнесі стане подальший розвиток переробки. Свідченням цього є зростання в 2023 році посівних площ під культурами, які переробляються в середині країни, – соняшником, соєю, цукровим буряком. Тому, щоб і надалі диверсифікувати ризики, розширяти можливості та підвищувати прибутковість, в країні треба розвивати виробництво крохмалю, біопалива, кукурудзяної олії тощо. І це має відбуватися як на національному рівні, так і на рівні громад, сприяючи зміцненню продовольчої безпеки в регіонах.