Експерти міжнародної сільськогосподарської науково-технологічної компанії Corteva Agriscience навчили українських фермерок передовим агроінноваціям та сталим методам виробництва в рамках навчального курсу освітньо-грантової програми TalentA 2024-2025. Фахівці компанії надали учасницям практичні знання та інструменти для підвищення продуктивності, впровадження стійких практик та сучасних рішень у свою сільськогосподарську діяльність з метою підвищення їхньої економічної незалежності та сприяння загальному розвитку їхніх громад.
В рамках програми учасниці дізналися про інноваційні підходи в агрономії, які базуються на принципах сталого розвитку. Особлива увага була приділена важливості використання якісного насіння, яке адаптоване до різних природньо-кліматичних зон і забезпечує сталий здоровий врожай. Зокрема, учасниці звернули увагу на високоолеїнові гібриди соняшнику Pioneer®, що є перспективним напрямом для українських фермерів і знаходяться в тренді попиту на здорове харчування.
Під час навчання фермерки також дізналися про інновації серед традиційних засобів захисту рослин, а також ознайомилися з біологічними продуктами, які є додатковими інструментами для підвищення ефективності ведення сільського господарства. Зокрема, учасниці зацікавилися інтеграцією в свої фермерські практики нових інноваційних біопродуктів від Corteva – Блу™ N та Стімулейт™, які сприяють посиленому розвитку сільськогосподарських культур.
«Лекція про біологічні продукти дала глибше розуміння того, як можна працювати не лише з ґрунтом, а й безпосередньо з рослиною, посилюючи її здатність засвоювати азот з повітря. Тепер я бачу потенціал у підходах, які зосереджуються на самій рослині, а не лише на підживленні ґрунту», – поділилася враженнями від лекції учасниця TalentA, власниця парку «Порадів» Юлія Блях.
«Я дізналася про системний підхід до рослин: як враховуються процеси всередині рослини, її захист, стимулювання, розвиток кореневої системи, засвоєння поживних речовин. Яким є здоровий фотосинтез і, як наслідок, як отримати великі врожаї. Дуже важливо йти до результатів з сучасними технологіями — і науковими досягненнями», – згодна з нею Оксана Дерев'янчук, власниця ФОП Дерев'янчук О.О.
«Лекції за участю агрономічної служби компанії Corteva мені сподобались чи не найбільше. Я за фахом фінансист, тож змушена збирати практичні аграрні знання по крихтах. Знання, здобуті на лекціях, надали мені інформацію про діючі речовини Corteva, і за першої можливості запрошу до себе на виробництво представника компанії для консультації», – ділиться планами Марина Шмаль, власниця та засновниця Berry Family.
Міжнародна програма TalentA заснована компанією Corteva Agriscience в 2019 році і з 2020 року впроваджується в Україні за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства. За цей час учасницями міжнародної програми стали понад 1300 фермерок з усього світу, серед яких 350 - українки. По завершенню навчального етапу учасниці змагаються за гранти від Corteva Agriscience, спрямовані на створення або розвиток переробки сільськогосподарської продукції та збільшення локального виробництва готових продуктів харчування. В Україні грантовий фонд цього року дорівнює 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням експертної ради. Імена переможниць оголосять у березні 2025 року.
Ознайомитися з перебігом програми TalentA можна за посиланням та у соціальних мережах.