Краш-тести для кукурудзи та соняшнику. Чому ми почали розвивати агрополігони?
Майже скрізь по Україні у сільській місцевості уздовж доріг можна побачити прапорці з назвами різних компаній чи гібридів — демонстраційні ділянки. Всі, хто мають справу з агро, знають, що це висаджені лінійки гібридів польових культур, які дають можливість фермерам обрати потрібні саме їм — такі собі живі каталоги. Такі має кожна компанія, яка торгує насінням.
Ці демонстраційні ділянки — майже як автовиставка. Найкраще насіння, висаджене в правильно підготовлену землю, оброблене у потрібні терміни потрібними засобами захисту, підживлене правильними добривами — ви отримаєте такі результати, якщо зробите все ідеально. А як ні? Коли ви купуєте собі машину, ви дивитися не лише каталог, де описані її якості та особливості. Ви шукаєте краш-тести, де омріяну вами модель перевірятимуть на навантаження, ганятимуть по бездоріжжю та використовуватимуть з порушеннями безпеки, щоб зрозуміти, де ховається проблема.
Щоб продемонструвати, як поводитимуть себе гібриди в реальних, часто складних умовах, ми почали закладати в різних регіонах України агрополігони (Growing Points — точка росту або зростання, як їх називають в кукурудзяному поясі Сполучених Штатів). Це база для агрономічних навчань, вивчення на практиці реакції культур на різні агротехнічні фактори, включаючи помилки та стреси. На такому навчальному майданчику можна зустрітися з фермерами та поговорити про технології, та і для нашої команди це можливість постійно поліпшувати свої професійні якості, пропрацьовуючи роботу з культурою на практиці.
Слід зауважити, що Corteva — це не просто один із світових лідерів із виробництва насіння, а й науково-дослідна компанія з дуже потужною агрономічною практикою. Наші фахівці чудово знають, що треба робити з гібридами, як їх вирощувати, що відбувається на всіх стадіях розвитку рослини, яка має бути густота посіву, які засоби захисту. Але, коли наші агрономи розповідають це просто як лекцію, вона не запам’ятовується та не є наочною. Інша справа, коли є можливість побачити все на власні очі.
Повний текст статті за посиланням.