Publication •  21.04.2023

Як заощаджувати кошти, не втрачаючи врожай?

Something went wrong. Please try again later...
ReznichenkoPropoz  

Використання інноваційних препаратів та підходів є ключем для сталого аграрного виробництва навіть за умов війни, розповідає Сергій Резніченко, керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience в Україні 

Друга воєнна посівна кампанія поставила фермерів перед складним питанням – як розрахувати інвестиції в посіви так, щоб заощадити гроші та отримати гарний врожай. В нестабільних економічних умовах фермери будуть прагнути вищий результат з тих самих вкладень. Але оскільки інвестиції в землю – справа тривала і інвестовані зараз гроші впливатимуть на результати не тільки цього року, а й наступних, я б радив дивитися на планування посівної з точки зору сталого землеробства, ключем до якого є інновації.  

Стале виробництво аграрної продукції потребує збалансованого підходу до використання ресурсів та забезпечення охорони навколишнього середовища. Інновації можуть допомогти забезпечити цей баланс, зменшуючи вплив виробництва на довкілля і одночасно збільшуючи врожайність, реалізуючи закладений в насіння потенціал.

Наприклад, давайте проаналізуємо використання добрив, які складають зараз все більш і більш значну частину собівартості не лише в Україні, а загалом по Європі. Одразу варто сказати, що просто скоротити кількість внесених добрив – це найбільш вірогідний шлях отримати мізерний врожай, оскільки без достатньої кількості живлення потенціал, закладений в насіння, не буде реалізований. Однак треба проаналізувати декілька факторів – наприклад, наявність в ґрунтах тих чи інших елементів. Фосфор чи калій мають властивості довго триматися в землі і, якщо фермер вносив достатню кількість відповідних добрив в попередні сезони, треба зробити аналіз та визначити, скільки та в де саме потрібно вносити. Інша справа – азот, який є дуже рухливим елементом. Є можливість контролювати ефективність його використання та за допомогою інноваційних препаратів робить добрива більш доступними для рослини, покращуючи засвоюваність. Так Corteva пропонує два таких препарати. Перший – N-LockTM Макс, що забезпечує збереження азоту в стабільній амонійній формі, тому рослини використовують азот саме в ті фази розвитку, в які він найбільш потрібен, і фермер уникатиме непродуктивних витрат. Другий – БлуTM N, що містить бактерії -симбіонти, які фіксують атмосферний азот, постачаючи його безпосередньо до активних частин росту рослин без ризиків невчасного впливу на навколишнє середовище. Обидва препарати вже пройшли системні випробування в наших умовах і мають підтверджений позитивний результат. Звісно, що повністю азотні добрива препарати не можуть замінити, але їх внесення може привести до значної економії добрив та збільшення врожайності, що завжди є дуже важливим для фермерів.

Потенціал насіння не розкриється і без сучасних засобів захисту рослин, коли культурним рослинам доводиться конкурувати зі шкідниками, хворобами та бур‘янами. Чим сучасніший препарат, тим він більш дружній до рослин, значно менша його кількість залишається в ґрунті, зведена до мінімуму післядія. Якщо взяти продукти Corteva, то, наприклад, серед гербіцидів я б виділив Геліантекстм, який дуже популярний і забезпечує захист від амброзії, лободи та інших бур’янів, не шкодить культурі і не знижує врожайності. Для пшениці найкращими препаратами за мінімальних норм та широкого вікна використання є Квелекстм, Палластм та Палластм Екстра. Для захисту ріпаку варто використовувати Белкар®, Слаштм, які ефективні на певних етапах розвитку культури і нешкідливі для неї. Також хотів ви звернути увагу на новинку цього сезону - гербіцид КордусТМ Флекс для посівів кукурудзи, який захищає від широкого переліку бур‘янів та безпечний для культури у пізніші фази внесення. Але найкращі гербіциди не ефективні, якщо ті, хто їх використовує, не дотримуються рекомендацій. Наприклад, засіб захисту має бути застосований на ранніх стадіях розвитку культури, коли бур'яни ще не дуже виросли, і якщо застосувати його занадто пізно, то ефект буде слабким для бур’янів, а от кукурудза чи соняшник можуть постраждати, адже їх чутливість до препаратів також змінюється протягом вегетації. Також важливо, щоб кукурудзяне поле було очищене від бур'янів до фази 8, максимум 10 листка, щоб мати найкращий ефект на конкуруючі рослини і урожай зберегти. Також перерослі бур’яни стають менш чутливими до обробки, тому може знадобитися більша норма гербіциду, ніж рекомендована. За умов використання найсучасніших препаратів вчасно, правильно та з урахуванням особливостей конкретного поля, фермер і отримає хороший врожай, і заощадить ресурси.

Якщо фермеру важко впоратися самостійно зі складними питаннями, то фахівці нашої компанії завжди готові надати всі потрібні консультації, адже Corteva залишається тільки з  Україною та працює в тісному співробітництві з фермерами для досягнення спільної мети. Компанія є однією з небагатьох, яка чітко висловила свою підтримку України та вийшла з російського ринку, щоб повністю підтримати українських фермерів. Ми свідомі того, що інновації у галузі аграрного виробництва можуть стати ключем до забезпечення продовольчої безпеки для всього світу. Застосування новітніх технологій та підходів до виробництва продуктів харчування може забезпечити підвищення врожайності та якості продукції, що зменшує ризик виникнення глобальної продовольчої кризи та забезпечує збереження навколишнього середовища для майбутніх поколінь. 

Джерело: "Пропозиція"