Саме жінки із сіл є агентами змін у своїх громадах та утворюють великий потенціал жіночих фермерських господарств, який зараз потребує допомоги. Другий рік в Україні проводиться освітньо-грантова програма TalentA, ініційована компанією Corteva Agriscience, в рамках якої компанія навчила бізнес-навичок та агротехнологій майже 100 жінок-фермерок з сільської місцевості та надала переможницям гранти на загальну суму 41 000 доларів США на розвиток проєктів з продовольчої безпеки громад. У серії публікацій Agravery.com знайомить читачів з учасницями проєкту TalentA.
Вікторія Давиденко, ферма Pan Baran, Київщина
Маємо приватну сімейну ферму: є вівці, кози, корови. Проте більше займаємося сироварінням, створили навіть власний бренд Pan Baran. Варимо більше 20 сортів сиру з власного молока і за потреби закуповуємо молочну сировину в місцевих фермерів. В нас все поруч: через дорогу від ферми розташована лавка, власний магазин Pan Baran. Люди їдуть з роботи з Києва і охоче заїжджають до нас по сири. Продукція в нас дорога, інакше не можна — вівця «сама себе з'їдає» пару раз за рік. Утримання овець в Україні здебільшого є нерентабельним. Ми займаємося вівчарством сім років разом з чоловіком. Було багато помилок і складнощів на цьому шляху. Та можу сказати, що набутий досвід дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє. Виробництво сирів робить наш бізнес маржинальним, і цьому ж сприяє наше географічне розташування у Київській області, де сформовано платоспроможний попит.
Бути жінкою-фермером неважко. Ми «занурюємося» у будь-яку справу з головою, з емоціями. Так можуть лише жінки, і в цьому наша перевага. Ми нічого не робимо, «не занурившись з головою». Я стартер ідей в нашому господарстві, генерую їх. Ми не шукаємо романтику, а робимо справу.
Читайте далі за посиланням.