Publication •  21.09.2022

Галина Радзіцька: Майбутнє - за інноваціями в аграрній сфері

Something went wrong. Please try again later...
TalentA_speaker  

Галина Радзіцька - категорійна менеджерка з гербіцидів Corteva Agriscience, одна із спікерок програми «TalentA-2022. Антикрихкість», розповіла учасницям про інноваційні засоби захисту рослин і особливості їх застосування. 

Галино, як кожен може наблизити Перемогу?

Кожен свідомий українець працює задля перемоги та наближає її. Ми та наші клієнти працюємо на аграрному фронті, забезпечуючи країну та світ зерновими, олійними та технічними культурами. Я пишаюсь нашими аграріями, які вирощують сільськогосподарську продукцію в надскладних умовах і щодня наражають себе на небезпеку. Кожен з нас став волонтером під час війни і я - не виняток. Весь свій вільний час приділяю пакуванню медичних препаратів та одягу на фронт, переказую кошти благодійним фондам, які займаються забезпеченням наших захисників на передовій, а також маю честь допомагати діткам-переселенцям, що зараз перебувають у Чернівецькій області.

Я пишаюсь тим, що працюю в компанії Corteva Agriscience, яка однією з перших вийшла з російського ринку, і ми, як компанія, не фінансуємо «бізнес на крові». Наша компанія підтримує багато проєктів, пов’язаних з продовольчою безпекою, створенням робочих місць в сільській місцевості та забезпеченням продуктами харчування найнезахищеніших верств суспільства тощо. Усі мої колеги, в Україні та поза її межами, залучені до безлічі волонтерських ініціатив і допомагають військовим, постраждалим, біженцям тощо.

Чому, на вашу думку, для української Перемоги важливий розвиток жіночого фермерства?

Жінка завжди була берегинею домашнього вогнища. Так і в сільському господарстві, жінки-фермерки оберігають та захищають своє фермерське господарство, свій бізнес і водночас піклуються про родину та дім. Поки мужні чоловіки та жінки захищають нашу Батьківщину, жінки-фермерки дбають про продовольчу безпеку громад та держави: вирощують сільськогосподарські культури, сади, виготовляють сири та продукти сироваріння, займаються  птахівництвом тощо.

Тому, нашій компанії важливо підтримувати жінок-фермерок. Одним із таких проєктів є «TalentA-2022. Антикрихкість», яка є продовженням програми, яку Corteva реалізувала в Україні в 2020 та 2021 роках.

Чому для вас було важливо стати однією із спікерок Програми TalentA-2022?

Брати участь в проєктах компанії - це велика честь, особливо тих, де я можу поділитися своїм професійним досвідом, розповісти про компанію та наші інновації. Це велика відповідальність, адже хочеться бути не тільки цікавим спікером, але й корисним, і максимально донести ті речі, які слухачі зможуть потім використати у своєму виробництві. Наші засоби захисту рослин мають інноваційні молекули, допомагають ефективно знищувати та контролювати бурʼяни, покращують якість врожаю та його рівень. І мені дуже цінно розповісти про них більше і допомогти тим учасницям, які займаються вирощуванням зернових культур, вдосконалити їхнє виробництво.

Кризовий час відкриває можливості. Які вони?

Я вважаю, що криза – це можливість проаналізувати себе та свою справу.  Я, зокрема, переглянула свої цінності, плани на найближче майбутнє і знайшла себе у волонтерстві. Для бізнесу криза - нагода оцінити свою діяльність і швидко зреагувати на помилки і рухатись вперед.

Ваші поради учасницям Програми TalentA-2022?

Я вдячна всім учасницям, які у такий складний час для них та для країни, знайшли сили та можливості взяти участь у нашій програмі. Хотілось би порадити взяти максимум від навчання, не соромитись ставити запитання, ділитись власним досвідом. А щодо моєї лекції, то, звісно, рекомендую учасницям завжди рухатись в ногу з інноваціями, адже ми сучасна країна і нам є куди зростати. 

 Де учасницям зараз і надалі можна брати актуальну якісну інформацію, які книги/журнали/статті варто читати, які курси варто пройти?

Якщо говорити про агрономію та технологічні аспекти вирощування тих чи інших культур, тваринництво, то насамперед рекомендую читати всі аграрні видання: як електронні, так і друковані. Вони оновлюють інформацію на постійній основі. У багатьох виданнях можна знайти статті та матеріали від експертів нашої компанії (“Агроном”, “Зерно”, “Agravery” тощо). Хто володіє іноземною мовою, то завжди рекомендую цікавитися, що відбувається в інших країнах, читати іноземні агросайти. Адже багато ідей та порад можна взяти з-за кордону. Також корисну інформацію можна знайти тут, на нашому сайті.

Що найперше ви зробите після нашої Перемоги?

Обніму своїх рідних і, звісно, окрім щоденної роботи, планую надалі допомагати тим, хто цього потребує. Адже шлях відбудови та відновлення країни й аграрного бізнесу буде важким та болісним. Вірю в ЗСУ та нашу Перемогу!