27.02.2024

Важливість передпосівної обробки насіння сої

Something went wrong. Please try again later...

Степан Деркач, категорійний маркетинг менеджер з технологій обробки насіння, SAT

Виробництво сільськогосподарських культур майже завжди передбачає використання препаратів для захисту насіння, що дає змогу розкрити закладений генетичний потенціал культури і отримати стабільні врожаї. Таких препаратів доволі багато, тож виробники не матимуть жодних проблем при плануванні обробки.

Винятком із давньої практики обробки насіння є лише кілька культур, зокрема соя. Не рідкими є випадки, коли сіють необроблене насіння, а при обробці і виборі системи захисту виробники віддають перевагу препарату тільки з фунгіцидною складовою або інокулянту в рідкому чи сухому вигляді. Є кілька причин, чому насіння сої не завжди отримує необхідний захист:

1.     Відсутність професійного обладнання, яке мінімально травмує насіннєву оболонку.

2.     Неможливість роздільно наносити інокулянти і хімічні препарати.

3.     Структура оболонки насінини, яка відштовхує великий об’єм робочого розчину, або використання одночасно кількох препаратів, які можуть спричинити «брекетування» насіння, що унеможливить фізичний висів.

Зі збільшенням посівних площ сої все частіше трапляються такі хвороби, як аскохітоз, фузаріоз, а також пошкодження дротяниками, паростковими мухами, совками, тож слід не нехтувати обробкою насіння і ретельно обирати стратегію захисту, яка допоможе отримати наступні переваги:

1. Контроль хвороб і шкідників, що передаються через ґрунт і насіння.

2. Покращена схожість: обробка насіння може сприяти швидшому та рівномірнішому проростанню, що приводить до більш однорідних сходів і  вищих врожаїв.

3. Захист рослин: обробка насіння може забезпечити ранній захист культур від різних стресів, зокрема холоду і посухи, допомагаючи рослинам впоратися зі стресовими факторами.

4. Зменшення впливу на довкілля: завдяки обробці насіння може скоротитися потреба в застосуванні пестицидів, що позитивно позначиться на довкіллі та стійкості.

5. Вибіркова дія на шкідників, які харчуються насінням або сходами, водночас мінімізується потенційний вплив на корисних комах, зокрема запилювачів.

6. Покращений захист насіння і висока якість обробки при використанні багатокомпонентного продукту з інсектицидною і фунгіцидною складовою. 


Фузаріоз сої

Що є важливим при обробці насіння сої?

Ефективність продукту

Схожість насіння і мінімізація стресу

Мінімізація пилоутворення

Придатність до посіву обробленого насіння

Поєднуючи кілька активних компонентів в одній обробці, можна впливати на ширший спектр шкідників і хвороб, а також забезпечити додаткові переваги, такі як живлення рослин і стимулювання росту. Такий підхід може бути зручнішим для виробників, оскільки зменшує кількість обробок і спрощує процес нанесення.

Крім того, правильне застосування й розуміння взаємодії між різними компонентами мають вирішальне значення для забезпечення їхньої ефективності.

Загалом при відповідальному використанні, з розумінням складу та ефекту, багатокомпонентні препарати для обробки насіння можуть бути цінним інструментом у покращенні здоров'я та врожайності сільськогосподарських культур.

Одним з таких багатокомпонентних препаратів для обробки насіння сої є новий інсекто-фунгіцид Тібарі™, створений на основі трьох діючих речовин – флудіоксанілу, дифеноконазолу та імідаклоприду, що забезпечує швидку дію проти комплексу хвороб ґрунтового та насіннєвого походження, зокрема фузаріозу, пліснявіння насіння, аскохітозу, які активізуються за вологих і холодних погодних умов. Також препарат забезпечує пролонгований контроль дротяників, попелиць, усіх видів мух, цикадок, підгризаючих совок та інших шкідників сходів.

Його високотехнологічна формуляція забезпечує однорідне нанесення та високу якість утримання навіть на такій складній гідрофобній поверхні насінини, як у сої.

За даними досліджень, що проводились у Київській області у 2023 році, збережена середня врожайність сої, обробленої препаратом Тібарі™, склала 460 кг у порівнянні з контролем з 2 локацій у 8 повторностях. (графік)

Ці показники ще раз підтверджують що Тібарі™ стане надійним партнером під час обробки насіння сої і дасть змогу захистити культуру на початкових етапах розвитку, в найбільш критичні моменти формування сходів

Дані врожайності за 2023 рік.
Середні показники за 8 повторностей, 2 локації, 
Київська область.

Дізнайтесь більше про інсекто-фунгіцид Тібарі™ >>