Соняшник під тиском: як захистити майбутній врожай від хвороб
Авторська колонка Юлії Довгопол, категорійної маркетинг-менеджерки Corteva Agriscience в Україні
Авторська колонка Юлії Довгопол, категорійної маркетинг-менеджерки Corteva Agriscience в Україні
Вирощування соняшнику залишається стратегічним напрямком українського аграрного виробництва. В трійці найпопулярніших культур на полях України її тримають велика кількість переробних підприємств в країні, які гарантують ринок збуту попри три роки повномасштабної війни та зберігають для країни першість у світі за виробництвом та експортом соняшникової олії, а також ґрунтовна агрономічна експертиза по роботі з культурою.
Але водночас популярність олійної в сівозміні стає причиною стрімкого поширення захворювань, адже подекуди на полях фермерів вона виступає монокультурою. Провокує розвиток цілого комплексу хвороб і мінлива погода, коли прохолодні дощові періоди змінюються потеплінням, як, наприклад, ми могли спостерігати цього року. Такі погодні коливання створюють ідеальні умови для розвитку грибкових захворювань. Альтернаріоз, фомопсидоз, фомоз, несправжня борошниста роса та септоріоз призводять до втрат урожайності та зниження якості насіння. Щоб запобігти цьому, варто звернути увагу на фунгіцидну обробку у ранні фази розвитку соняшнику — 4–8 справжніх листків, яка убезпечить нижні листки від уражень хворобами, що можуть спричинити втрату врожаю.
Враховуючи особливості захисту соняшнику в ранні фази розвитку, доцільно запланувати обробку фунгіцидом Танос® від Corteva, який є ефективним засобом для контролю локальної форми несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу). Танос® забезпечує «екрануючий ефект», а також надійний захист проти таких захворювань як фомоз та фомопсидоз, зупиняє розвиток і поширення альтернаріозу та септоріозу. Для максимального та тривалого ефекту Танос® рекомендовано застосовувати профілактично або на ранніх стадіях інфікування рослин.