Інновації, варті довіри
Чому для ріпаку озимого обирають гербіциди Белкар® та Слаш™
Журнал «Агробізнес Сьогодні»
Журнал «Агробізнес Сьогодні»
Ріпак – культура прибуткова, але вимоглива. І проблема якісного та вчасного контролю бур’янів, особливо за складних погодних умов, стоїть вкрай гостро. Про те, як новітні продукти Corteva Agriscience сприяють вирішенню найскладніших питань щодо контролю бур’янів в умовах південного степу, розповідає головний агроном дочірнього СП «АГРО-ФОРУМ 2» Шаген Айдінян
Наше господарство розташоване на Херсонщині, в Нововоронцовському районі. Це зона ризикованого землеробства. Попри це, ми успішно вирощуємо три основні культури — пшеницю озиму, ріпак та соняшник. Ріпак у нас зараз займає друге місце у сівозміні за відведеними під нього площами.
Погода багата на сюрпризи
Щоправда, минулого року посіви ріпаку були дещо менші. Той сезон був дуже складним, можна сказати, що одним із найтяжчих за часи моєї роботи. Крім того, що була велика посуха, ще й шкідники-гризуни не давали спокою. І не тільки ми мали таку проблему. Внаслідок погодних умов стрімко зросла популяція мишей. Тут слід врахувати ще те, що значну частину площ ми обробляли за системою стріп-тіл. Тому були змушені боротися з гризунами, адже вони становили серйозну небезпеку для врожаїв. Тепер ми землю після комбайну обов’язково дискуємо.
Технологія залежить від попередника
Наша технологія вирощування ріпаку багато в чому залежить від попередника. Так, після пшениці це одна технологія, після гороху — інша, після пару теж є свої особливості. Щоправда, від пару ми вже другий рік як відійшли, та й горох мало сіємо. Отже, зібрали пшеницю, після комбайну задискували, щоб миші не плодилися, — і далі працюємо вже на ріпак. Що ж до живлення, то даємо сульфату 150 кг. Це під технологію стріп-тіл. Та більшу частину ріпаку вирощуємо за класичною технологією обробітку ґрунту. Крім дискування з внесенням добрив, робимо глибоке розпушування, потім культивацію…
Посівна лотерея
І чекаємо вдалого часу для посіву. Тут складно буває вгадати. Наприклад, брак продуктивної вологи й несприятливі супутні фактори не дозволили частині сходів належним чином зійти та розвитися. А ті поля, де насіння лягало в суху землю після останніх дощів, мають гарний вигляд. Отже, зараз у нас близько тисячі гектарів ріпаку.
Бур’яни — це велика проблема
За таких умов проблема забур’яненості в нашому краї стоїть дуже гостро. Також слід врахувати, що ми отримали пізні сходи, які зійшли одночасно з бур’янами. Однак ми маємо гарних друзів, до яких можемо звернутися в будь-який момент по пораду та ефективні рішення. Так, фахівці компанії Corteva Agriscience порадили застосувати гербіцид Белкар® на основі унікальної молекули Arylex™ active.
Завантажити повний текст статті можливо за посиланням