Кровожерний агресор, нападаючи на Україну, хотів відібрати нашу історію, культуру, право на самоідентифікацію. Втім, українці щоденно доводять, що злу не вдасться перемогти. Коли росія хотіла знищити та роз’єднати наше суспільство, ми, навпаки, об’єдналися, щоденно допомагаючи нашим захисникам та один одному.
В Україні на сьогодні існує безліч волонтерських організацій, ініціатив та благодійних фондів, які збирають кошти та спрямовують їх на допомогу армії та громадянам, що постраждали від війни. Допомагають таким організаціям не лише пересічні громадяни, але навіть міжнародний бізнес.
Та в певний момент перед фондами постає дилема: чи приймати кошти від міжнародних організацій, які продовжують діяльність в рф та підтримують таким чином кривавий режим, на захист від якого фонди спрямовують свої зусилля? Наскільки етичним є таке партнерство?
Не так вже й багато міжнародних компаній, які працюють в Україні, пішли з російського ринку. Зокрема, серед аграрних виробників
Якщо розбивати сектори економіки на окремі напрямки – статистика ще гірша. Так, наприклад, в галузі насінництва та агрохімії свідомими виявилися лише 1-2 гравці.
Серед них – американська Corteva Agriscience, яка через закриття великого для себе ринку збуту втратила десятки мільйонів доларів. Проте, компанія чітко та голосно зазначає свою позицію щодо підтримки України і виділяє фінансування для благодійних проєктів.
«Corteva категорично засуджує насильство в будь-яких проявах. Широкомасштабна війна, яку розв’язала рф в Україні, руйнує ланцюжки забезпечення продовольством, наносить величезну шкоду економіці та робить людей беззахисними. В таких умовах ми вважаємо за необхідне допомагати людям вразливих категорій та забезпечувати їм доступ до продуктів харчування та медикаментів, а також допомагати лікарням і сприяти відновленню фермерства», - розповідає керівник бізнесу Corteva Agriscience в Східній Європі Сергій Харін.
Підхід компанії відрізняється від моделі благодійності багатьох міжнародних підприємств. Corteva підтримує саме локальні ініціативи, запропоновані своїми ж українськими співробітниками, бо саме люди на місцях знають про необхідність допомоги конкретним фондам.
«Ми знаємо, куди направлена кожна гривня допомоги», - говорить Харін і наголошує, що всі фонди проходять обов’язкову перевірку у штаб-квартирі на відповідність етичним нормам, адже акції компанії торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі.
Кожна гривня для допомоги постраждалим має значення. УНІАН пропонує читачам звернути увагу на список ініціатив, які пройшли перевірку цієї міжнародної глобальної компанії, а отже – яким можна довіряти.
Їхні назви, можливо, не так широко відомі, як великі спеціалізовані фонди допомоги армії (зокрема, «Повернись живим» або фонд Сергія Притули), але діяльність аж ніяк не менш важлива, оскільки спрямована на допомогу переселенцям, нужденним особам, забезпечення доступу населення до медичних послуг, продуктове забезпечення. І їхній внесок у наближення Дня перемоги України над рашизмом неоціненний.
А тому ці організації однозначно заслуговують на вашу увагу, підтримку та донати, бо їм довіряє навіть міжнародний бізнес.
Давайте поширювати добро разом!
Читайте далі в матеріалі УНІАН