Українські фермерки навчилися управлінню бізнесом в умовах кризи в рамках програми TalentA-2023
Учасниці працюють над заявками для конкурсу грантових проєктів заради зростання власного бізнесу та соціальної підтримки своїх громад
Учасниці працюють над заявками для конкурсу грантових проєктів заради зростання власного бізнесу та соціальної підтримки своїх громад
Міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголошує про завершення навчального курсу інноваційної освітньо-грантової програми для фермерок TalentA-2023, мета якої – допомогти опанувати нові підходи, що допоможуть зробити бізнес стійкішим в умовах повномасштабної війни, забезпечити його зростання та створити нові проєкти заради задоволення актуальних продовольчих потреб територіальних громад.
Corteva реалізує TalentA в Україні вже четвертий рік поспіль і протягом цього часу інституційним партнером програми є Міністерство аграрної політики та продовольства України. Цьогоріч організатори відібрали відповідно до критеріїв програми 134 учасниці серед понад 200 заявок, що є абсолютним рекордом за роки існування програми.
Протягом двох місяців учасниці TalentA-2023 прослухали 18 лекцій за напрямками: управління бізнесом в умовах кризи, управління персоналом, фінансовий менеджмент, сталий розвиток та сучасні практики та інноваційні рішення для агробізнесу. Лекції читали відомі експерти викладацької та бізнес-спільноти, фахівці Corteva Agriscience, які володіють передовими знаннями, накопиченими лідером сільського господарства за довгу історію роботи в понад 140 країнах світу, а також представники Міністерства аграрної політики та продовольства України.
«Програма Talenta з'явилася у моєму житті саме тоді, коли я вкрай потребувала необхідних знань, консультацій спеціалістів та отримання нового досвіду після низки недоліків, помилок та пробілів у керуванні фірмою. TalentA додала мені впевненості у собі та своїх діях», – ділиться враженнями від програми навчання Ілона Ілющенко, власниця ПСП «Едем», який вирощую зернові, бобові та олійні культури на Миколаївщині. З нею згодна її колега з Київщини Віра Філатенко, яка представляє ПП «Соснова» на Київщині: «Завдяки TalentA я розвиваю свій потенціал з такими ж людьми, які мають пристрасть до своєї справи. Кожне заняття — це знання, які можна втілити на практиці. Атмосфера співпраці серед учасниць та підтримка від спікерів програми надихає діяти. Ми разом ростемо, ділимося досвідом, обмінюємося інформацією та підтримуємо одне одного на шляху до своїх здобутків». «Одразу видно високий професіоналізм спікерів TalentA, високий рівень організації наших занять, високий рівень підтримки, яка нам надається. Мені подобається, яким чином складено план занять. Спочатку ми знайомились із загальним станом економіки, зі станом агробізнесу, а потім крок за кроком ми від макрорівня уже переходимо до мікрорівня. Розглядаються саме ті теми, які зараз вкрай важливі для нашого фермера і з урахуванням інновацій», — оцінює організацію програми Марʼяна Швайко, співвласниця ФГ Долгопул НВ у с. Довжик на Харківщині.
83 фермерки, які прослухали не менше 80% основної програми, отримали Сертифікат учасниці програми TalentA і мають можливість прослухати факультативні лекції з агрономії, маркетингу, комунікацій та дізнатися про потенційні ринки збуту для різних секторів сільського господарства.
Паралельно триває конкурс грантових проєктів – організатори визначили 22 фіналістки, які працюватимуть з менторами під час розробки ідей, кращі з яких отримають від Corteva Agriscience кошти на забезпечення продовольчої безпеки громад та підтримку бізнесу. Розмір грантового фонду становить понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.
«Фермерки здатні змінити світ і постійно це доводять, змінюючи та зміцнюючи свої громади. Але щоб робити це ще ефективніше, їм потрібно мати доступ до актуальних знань, аби впроваджувати найкращі бізнес-практики та інновації заради ефективності та сталості виробництва. Ми в Corteva Agriscience даємо їм цю можливість завдяки програмі TalentA, яка була розроблена нами відповідно до потреб фермерок та з урахуванням передового досвіду компанії. Ми підтримуємо українських фермерок на шляху розвитку бізнесу та підтримання добробуту їхніх громад», – говорить Анна Бабіч, координаторка і голова Експертної Ради Програми TalentA, менеджерка з корпоративних комунікацій у Центральній та Східній Європі компанії Corteva Agriscience.
Ознайомитися з перебігом програми TalentA-2023 можна за посиланням та у соціальних мережах.